DSpace
[Register]
 

eKhNUIR >
Факультет геології, географіії, рекреації і туризму >
Наукові роботи студентів та аспірантів. Геолого-географічний факультет >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/9726

Название: Сучасні тенденції геодемографічної ситуації Полтавської області в загальнодержавному вимірі
Авторы: Барило, І.М.
Ткаченко, С.В.
Ключевые слова: геодемографічна ситуація
Полтавська область
населення
міграційний приріст
Issue Date: 20-Jun-2014
Серия/номер: УДК;911.3
Краткий осмотр (реферат): Демографічна криза, яка характеризує розвиток українського суспільства після становлення незалежності, є результатом дії ряду соціальних, економічних, політичних та інших чинників. Постійне зменшення чисельності населення, здебільшого за рахунок природного скорочення, є значною проблемою держави, на вирішення якої націлені ряд досліджень та програм. Проте, окрім виявлення передумов та особливостей демографічних процесів в державі, важливим напрямом дослідження залишається визначення регіональних особливостей, тобто вивчення тенденцій демографічного розвитку по регіонам країни, для виявлення притаманних причин та розробки заходів для їх усунення, для подальшої трансформації отриманих результатів із регіонального на національний рівень. В умовах сьогодення підсилюється актуальність досліджень демографічної складової суспільства. Окремі компоненти сучасного стану демографічних процесів в Україні формувалися протягом багатьох десятиліть, задовго до сучасних політичних і соціально-економічних змін. Реакція населення на нові умови життєдіяльності виявляється у зміні демографічної поведінки, зниженні рівня народжуваності, міграційній рухливості тощо. Розуміння значимості геодемографічного розвитку України й сучасні проблеми останнього обумовили актуальність і необхідність демографічних досліджень.
Описание: Регіон – 2013: стратегія оптимального розвитку: матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Харків, 7–8 листопада 2013 р. / Гол. ред. колегії В.С. Бакіров. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2013.
URI: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/9726
ISBN: 978-966-285-018-5
Appears in Collections:Наукові роботи студентів та аспірантів. Геолого-географічний факультет

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Сучасні тенденції геодемографічної ситуації Полтавської області в загальнодержавному вимірі.doc78,5 kBMicrosoft WordView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! Яндекс цитирования DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback