DSpace
[Register]
 

eKhNUIR >
Бібліотека >
Бібліографічні покажчики >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/15877

Название: Віктор Григорович Меліхов – краєзнавець, журналіст, викладач Інституту міжнародної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (до 80-річчя з дня народження)
Авторы: Глибицька, С.Б.
Ключевые слова: журналіст
краєзнавець
Меліхов Віктор Григорович
філолог
Issue Date: 2020
Издатель: Харків : ФЛП Тарасенко В.П.
Библиографическое описание: Віктор Григорович Меліхов – краєзнавець, журналіст, викладач Інституту міжнародної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (до 80-річчя з дня народження) : біобібліогр. покажч. / ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна ; авт. вступ. ст., наук. ред. канд. філос. наук С. П. Домніч ; уклад. С. Б. Глибицька ; бібліогр. ред. А. О. Давидова. – Харків : ФЛП Тарасенко В.П., 2020. – 32 с. : іл.
Краткий осмотр (реферат): У біобібліографічному покажчику висвітлюється життєвий та творчий шлях відомого харківського журналіста та краєзнавця, викладача Інституту міжнародної освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віктора Григоровича Меліхова. У посібнику зібрані його праці з питань методики викладання російської мови як іноземної, дослідження з історії Слобожанщини, міста Харкова, України, статті про видатних харківських особистостей тощо; наведена література про В. Г. Меліхова. Покажчик призначений викладачам російської та української мов як іноземних; краєзнавцям; усім, хто цікавиться історією міста Харкова, її архітектурою, культурою, життєписом відомих діячів, які принесли славу нашому місту.
Описание: 9 вересня 2020 року виповнюється 80 років відомому харківському краєзнавцю, журналісту, викладачу Інституту міжнародної освіти (нині – Навчально-наукового інституту міжнародної освіти) Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віктору Григоровичу Меліхову. Віктор Григорович понад 60 років свого життя пов’язаний з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, з яких більш ніж півстоліття він присвятив роботі з іноземцями з різних країн світу, зробив вагомий внесок у розвиток освіти і науки, у підготовку і виховання фахівців для країн Азії, Африки і Латинської Америки. Ще у далекому 1961 році студент філологічного факультету Харківського державного університету імені О. М. Горького (нині – Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) Віктор Григорович Меліхов був запрошений викладачем на відкритий при університеті один із перших у СРСР підготовчий факультет для іноземних громадян (Наказ Мінвузу УРСР № 364 від 21 червня 1961 року про організацію при Харківському державному університеті підготовчого факультету для іноземних громадян). Функціями факультету були навчання іноземних громадян, які прибували в СРСР, російській мові та підготовка їх до вступу до вищих навчальних закладів країни. Саме на тільки створеному факультеті В. Г. Меліхов на ходу почав набувати досвіду у викладанні російської мови як іноземної, поєднувати практичні заняття з іноземними учнями з написанням дипломної роботи. Як відбувалося становлення підготовчого факультету Харківського державного університету, так і відбувалося становлення особистості викладача, краєзнавця та журналіста Віктора Григоровича Меліхова. В університеті він працював на різних посадах: викладача (1961–1973), старшого викладача (1973–1995), заступника декана з навчальної роботи (1973–1974 рр.) та завідувача кафедри (1978–1979) російської мови підготовчого факультету для іноземних громадян, старшого викладача кафедри мовної підготовки Центру (Інституту) міжнародної освіти (1995–2018).
URI: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/15877
Appears in Collections:Бібліографічні покажчики

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Меліхов В.Г._покажчик.pdf1,83 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! Яндекс цитирования DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback